gdzie wakacje dla singli

gdzie wakacje dla singli

Zabawa Z Koszerna przepisy – jidysz słów i fraz

Utrzymanie koszerności zwojami do Paschy i innych receptur żywności koszernej to świetny sposób, aby pozostać w kontakcie do dziedzictwa żydowskiego podczas wpajania wartości religijnych w twoich dzieci. Ale jeśli szukasz czuć się jeszcze bliżej do starego kraju, są szanse, że będzie się wiązać pewne jidysz. Zapoznaj się z kilkoma klasycznymi jidysz słów i wyrażeń dotyczących żywności, w tym słowa, które stały się powszechne wśród osób znających język angielski.

Obwarzanek: Pochodząca w Krakowie, bajgiel po raz pierwszy pojawił się konkurować z Bublik – gęstsze, włosów pierścień ciasta. Stało się tradycją dla spostrzegawczy Żydzi upiec bułeczki po szabacie w sobotę wieczorem, a bułeczki zajmuje mniej czasu, aby niż większość innych produktów chleba.

Blintz: Crepe-jak ciastka z nadzieniem, zazwyczaj słodkim serem. W przeciwieństwie naleśniki, placki blintz wykonane są z drożdży. Naleśniki są często podawane w czasie Chanuki i Szawuot.

Challa: Chleb powszechne na kolacje Szabat, choć zakazane w Paschę receptur.

Chazzer: ta opisuje Pig – lub częściej, że ktoś zjada jak świnia. Jest też chazzerei (paszy dla świń, albo fast food) i wyrażeniu chazer Bleibt się Chaser ( „świnia pozostanie świnią”).

gdzie wakacje dla singli

Er est vi noch się krenk: „Je jakby właśnie dostał się na chorobę.”

Er frest vi a ferd „. On je jak koń”

Essen: Część wiele innych zwrotów, Essen oznacza „jeść”. Widzimy też go ess gezunterhait ( „jeść w dobrym zdrowiu”) i Essen mitik (jeść południa).

Fleishig: produkt mięsny.

Fressen / fress: Fressen opisuje bardziej intensywną formę odżywiania – piggingu out. Istnieje również amerykański urodzony fressing (gourmandizing) oraz Fresser umzitztiger (a Freeloader kto tylko chce jeść żywności).

Gedempte flaysh: nieznany – lub „tajemnicą” – mięso.

– autor artykułu

Post Your Comment Here

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *